Ana Sayfa Teknoloji 19 Kasım 2021 78 Görüntüleme

Android 12 ve One UI 4 güncellemesi, iyileştirilmiş ve kişiselleştirilmiş bir mobil deneyim sunuyor

Samsung’un yeni yazılım güncellemesiyle birlikte ferdileştirme seviyesi artarken, yeni saklılık ayarları ve daha fazla yeni özellik geliyor. Birinci etapta Galaxy S21 Serisi aygıtlarda kullanılabilir olan Android 12 ve One UI 4 arayüzü güncellemesi, kısa müddet sonra Galaxy S, Galaxy Note, Galaxy A Serileri, katlanabilir aygıtlar ve tabletlerde de kullanılabilir olacak.

Samsung Electronics, yeni One UI 4 arayüzünün ve Android 12 güncellemesinin Galaxy S21 Serisi’nden başlayarak Galaxy S10, Galaxy S20, Galaxy Note10/Note20 ve Galaxy Z Serilerinin de kullanıma sunulacağını açıkladı. Arayüz, yeni şahsileştirme seçenekleri, kapalılık özellikleri ve Samsung’un daima genişleyen ekosistemine erişim üzere yeni özelliklerle denetimi ele almanızı sağlayacak düzgünleştirilmiş bir taşınabilir tecrübe sunuyor.

One UI 4, özgün gereksinimlerinizi karşılamak ve kişiselliğinizi yansıtmak üzere şahsileştirilmiş bir taşınabilir tecrübe oluşturmanıza imkan sağlıyor. Birçok renk seçeneğine sahip yeni Renk Paletleri sayesinde ana ekrandan ikonlara, menüden tuşlara ve art plana kadar her şeyin imajını ve verdiği hissi farklı kılabileceksiniz. Daha ileri bir şahsileştirme tecrübesi sunmak için tekrar tasarlanan widget’lar sayesinde akıllı telefon tecrübenize kendi imzanızı atmak artık her zamankinden daha kolay. Zenginleşen emoji, GIF ve sticker yelpazesine direkt klavyeniz üzerinden erişerek kendinizi artık daha da kolay bir halde söz edebileceksiniz.

Sizin için en değerli şeyleri muhafazaya alın

Samsung’un en son saklılık ve güvenlik özelliklerini sunan One UI 4 arayüzü ile size özel kalmasını yahut paylaşmak istediğiniz her şeyi kendiniz belirleyebileceksiniz. Uygulamalar kamera yahut mikrofonunuza erişmeye çalıştığında anlık bildirimler ile bilgilendirme yaparken, tüm güvenlik ayarlarını ve kontrollerini tek ve en uygun noktada toplayabilen zımnilik paneli sayesinde saklılık ayarlarını takip etmek ve denetlemek artık çok kolay oluyor.

Kapsamlı bir ekosisteme bağlanma imkanı

Samsung’un geniş kapsamlı giyilebilir akıllı aygıt ekosisteminden ve fizikî ve dijital sıhhat uygulamalarından en iyi halde faydalanmanıza yardımcı olan yeni arayüz, çok daha güçlü bir taşınabilir tecrübenin kapılarını aralıyor. Samsung’un Google üzere öncü iş ortaklarıyla yaptığı iş birlikleri, en sevdiğiniz üçüncü taraf uygulamalarını ve hizmetlerini kullanırken kusursuz bir tecrübe yaşamanızı sağlıyor. Ayrıyeten ister Galaxy Fold, ister Galaxy Watch, ister Galaxy Tab kullanın, tüm aygıtlarınızda tek ve uyumlu bir görünüm ile aygıtlar ortasında kusursuz senkronizasyon da sunuluyor.

Kullanılabilirlik

Kasım’dan itibaren birinci etapta Galaxy S21 Serisi aygıtlarda kullanılabilir olan One UI 4 arayüzü ve Android 12 güncellemesi, kısa müddet sonra Galaxy S, Galaxy Note, Galaxy A Serileri, katlanabilir aygıtlar ve tabletlerde de kullanılabilir olacak. Bu güncellemeye ek olarak bugünden itibaren indirilebilecek Galaxy Watch serisi için yeni yazılım güncellemesiyle birlikte kullanıcılar yeni sıhhat özelliklerine ve kadran seçeneklerine erişebilecek.

One UI 4 ile gelen kimi ayrıcalıklar

 • Kamera: Fotoğraf ve görüntü çekerken daha kolay bir sistemin keyfini çıkarabilirsiniz. Sahne uygunlaştırıcı tuşu, sırf düşük ışık varsa yahut bir evrak tarıyorsanız Fotoğraf modunda görüntülenir. Portre ve Gece modu ayarları artık daha sezgisel.
 • Hiçbir anı kaçırmayan görüntü: Kayıt süreci, Kayıt tuşunu özgür bıraktığınızda değil ona dokunduğunuzda çabucak başlar. Fotoğraf modunda süratli bir görüntü kaydetmeye başlamak için Deklanşör tuşunu basılı tutabilir, akabinde Deklanşörü basılı tutmadan kayda devam etmek için parmağınızı Kilit simgesine sürükleyebilirsiniz.
 • Pro fotoğrafçılık: Yine tasarlanan Pro ve Pro görüntü modu ayarlarıyla denetimi elinizde tutabilirsiniz. Daha pak görünüm çekime odaklanmanıza, matris çizgilerine eklenen yeni düzey göstergeleri de çekimleri istikrarda tutmanıza yardımcı olur.
 • Gelişmiş tarama: Dokümanları taradıktan sonra yakınlaştırmak ve çabucak düzenlemek için büyütece dokunabilirsiniz. Ayrıyeten QR kodlarını taradıktan sonra bir kişinin sadece irtibat bilgilerini telefonunuza eklemek yerine kendisini aramak yahut e-posta göndermek üzere süreçleri yapabilirsiniz.
 • Bir fotoğraftan başkasına yapıştırma süreci: Yüzleri, evcil hayvanları, binaları ve farklı objeleri karıştırıp eşleştirerek denemeler yapabilirsiniz. Rastgele bir objeyi bir fotoğraftan kesebilir ve farklı bir fotoğrafa yapıştırabilirsiniz.
 • Evcil hayvanlar için portreler: Çeşitli portre efektleri ile tüylü arkadaşlarınızın hoş fotoğraflarını çekebilirsiniz. Portre modu artık hem ön hem art kameralarda kedi ve köpekler ile çalışmaya hazır.
 • Galeri: İster binlerce fotoğrafınız ve görüntünüz, ister yalnızca birkaç bedelli anınız olsun, Galeri uygulaması gereksiniminiz olanı bulmayı ve koleksiyonunuzu sistemli tutmayı kolaylaştırır.
 • Gelişmiş öyküler: Otomatik olarak oluşturulmuş öne çıkan görüntülerle öykülerinizin ömür kazandığını görebilirsiniz. İzlemek için her öykünün üst kısmındaki ön izlemeye dokunmanız kafidir. Yeni Harita görünümünde hikâyelerinizdeki fotoğrafların nerede çekildiğini de keşfedebilirsiniz.
 • Bilgi üzerinde daha fazla denetim: Fotoğraflarınızın tarihini, saatini ve pozisyonunu düzeltmek yahut bâtın tutmak için değiştirebilir yahut kaldırabilirsiniz. Ayrıyeten birkaç fotoğraf seçebilir ve fotoğraf bilgilerini bir kerede düzenleyebilirsiniz.
 • Fotoğraf ve görüntü düzenleyici: Bazen fotoğraflarınız ve görüntüleriniz birkaç ince ayara muhtaçlık duyar. One UI’nin Fotoğraf ve Görüntü düzenleyicileri, fotoğraflarınızı paylaşmadan evvel onların en iyi halde görünmesini sağlar.
 • Görüntü kolajları: Fotoğraflar, görüntüler yahut her ikisinin birleşimini içeren hareketli kolajlar yapabilirsiniz.
 • Aydınlatma denetimi: Yeni Işık istikrarı özelliği, fotoğrafın mükemmel görünmesi için tüm detayları ortaya çıkarmanıza yardımcı olur.
 • AR Emojileri: Bildirilerinizi renklendirmek, eğlenceli görüntüler yapmak için kendi ferdî emojilerinizi kullanabilirsiniz. Kendinizin dijital bir versiyonunu oluşturabilir yahut farklı bir görünüm deneyebilirsiniz.
 • Renk paleti: Telefonunuzu duvar kâğıdınıza nazaran eşsiz renklerle özelleştirebilirsiniz. Renk seçimleriniz telefonunuzdaki menülere, tuşlara, art planlara ve uygulamalara uygulanır.
 • Zımnilik: One UI 4, ferdî bilgilerinizin inançta kalması için güçlü bir zımnilik muhafazası sunuyor.
 • Kamera ve mikrofon göstergeleri: Rastgele bir uygulama kamera yahut mikrofonu kullanırken ekranın sağ üst köşesinde yeşil bir nokta beliriyor. Tüm uygulamaların kamera yahut mikrofon kullanmasını süreksiz olarak engellemek için süratli paneli kullanabilirsiniz.
 • Yaklaşık pozisyon: Tam pozisyonunuzu zımnî tutabilirsiniz. Tam olarak nerede olduğunuzu bilmesi gerekmeyen uygulamaları sırf genel alanınıza erişecek halde ayarlayabilirsiniz.
 • Pano muhafazası: Şifrelerinizi, kredi kartı numaralarınızı ve öteki hassas bilgilerinizi inançta tutabilirsiniz. Bir uygulama, öbür bir uygulamada panoya kopyalanan içeriğe her eriştiğinde bir ikaz almayı seçebilirsiniz.
 • Yeni widget tasarımı: Widget’lar, bir bakışta görülmesi kolay bilgiler ve daha dengeli bir tarz ile her zamankinden daha iyi görünecek formda tekrar tasarlandı.
 • Daha kolay widget seçimi: Artık her uygulamada nelerin mevcut olduğunu görüntülemek için widget listesinde süratlice gezinebilirsiniz. Ayrıyeten denemenizin yararlı olacağı widget’lar için teklifler alabilirsiniz.
 • Ana ekrandan arama yapın: Yeni arama widget’ı, aradığınızı direkt Ana ekrandan bulmanıza yardımcı oluyor
 • Daha kolay paylaşımlar: Yeni tertip ve daha iyi gezinti, paylaşmayı çok kolaylaştırıyor. Paylaşım yaparken uygulamalar ve şahıslar ortasında gezinmek için sola yahut sağa kaydırabilirsiniz.
 • Ses kaydı: Telefonunuzun kilidini açmadan sesli not kaydedebilirsiniz.
 • Tıpkı anda takvim ve program: Kilit ekranında günlük programınızı ve takviminizi denetim edebilirsiniz.
 • Ana ekran üzerinde programınızı denetim edin: Yeni bir widget o gün için programınızı ve o ay için takviminizi gösterir.
 • Süratli ekleme aktiflikleri: Takviminize hemen bir şeyler eklemeniz gerektiğinde yalnızca bir başlık girmeniz kâfi oluyor.
 • Büsbütün yeni tasarım: Samsung Health uygulamasında ekranın alt kısmındaki dört sekme aracılığıyla değerli datalarınızı kolay kolay görebilirsiniz.
 • Daha İyi Always On Display: Artık her bildirim aldığınızda Always On Display özelliğini açılacak halde ayarlayabilirsiniz. Yeni animasyonlu etiketler sayesinde de size ilişkin Always On Display özelliğini kişiselleştirebilirsiniz.
 • Yine boyutlandırılabilir pencere içinde pencere: Kayan bir görüntüyü parmaklarınızı birlikte sıkıştırarak küçültebilir, parmaklarınızı ayırarak büyütebilirsiniz.
 • Bir bakışta şarj etme bilgisi: Şarj etmeye başladığınızda, farklı görsel efektler şarj suratınızı daha sezgisel olarak bilmenizi sağlıyor.
 • Bir bakışta gündüz yahut gece: Çift saat widget’ı artık gündüz yahut gece olmasına bağlı olarak her kent için farklı art plan renkleri gösteriyor.
 • Dosyalarım’da daha kolay arama: Bir yazım yanlışı olsa yahut isim tam olarak eşleşmese bile aradığınız belgeyi bulabilirsiniz. Son kullanılan belgeler alanı da yakın vakitte kullandığınız yahut aldığınız belgeleri süratli bir halde bulmanıza yardımcı olmak için genişletildi.
 • Gelişmiş Edge panelleri: Edge panellerini kullanırken mevcut uygulamanızı görünümde tutabilirsiniz. Tıpkı anda daha fazlasını görmenize yardımcı olmak için bulanıklık da kaldırıldı.
 • Daha eksiksiz masaüstü tecrübesi: Samsung DeX’te daha fazla uygulama tekrar boyutlandırılabilir. Böylelikle gün boyunca çoklu vazife yapabilirsiniz. Ayrıyeten DeX ayarlarında dokunmatik yüzey kaydırma tarafını ferdî tercihinize uyacak halde değiştirebilirsiniz.
 • Sayfam: Samsung Health uygulamasında sayfam sekmesinde sıhhat istatistiklerinizin, muvaffakiyetlerinizin, şahsî en iyilerinizin ve ilerlemenizin bir özetini alabilirsiniz.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Beyaz Haber Ajansı

İlginizi çekebilir

Sana En Uygun Drone Hangisi

Sana En Uygun Drone Hangisi

instagram takipçi satın al
hack forum warez forum gaziantep escort gaziantep escort beylikdüzü escort cami halısı cami halısı cami halısı cami halısı cami halısı cami halıs cami halısı cami halısı cami halısı Ataşehir escort Anadolu yakası escort Bostancı escort ankara escort
tokat escort erbaa escort muğla escort fethiye escort göcek escort hack forum bahis forum forum bahis babilbet fethiye escort slot siteleri deneme bonusu veren siteler
hack forum